na akej urovni je teda americke stredne skolstvo proti nasemu? je lepsie ked maju kazdy predmet s inymi ludmi, alebo je lepsie ked ma ziak 4 roky tych istych spoluziakov?
pytaju sa na slovensko? maju nejake predstavy o postkomunistickych krajinach?
Všeobecne je americké stredné školstvo na veľmi slabej úrovni. Viacmenej existuje len preto, aby udržalo časť populácie v rozumných hraniciach aspoň do určitého veku. Ale prečo by sa mali pýtať na Slovensko ? Alebo na postkomunistické krajiny ? U nás sa na stredných školách študenti pýtajú na Rhode Island, alebo Delaware, či Nebrasku ? My nie sme pupok sveta ani v Európe, a už vôbec nie na druhej strane Atlantiku.
vlada USA sa snazila ignorovat EU a nastolila, ze velvyslanec EU je menej dolezity ako velvyslanec povedzme Belgicka.
Americke skolstvo, vratane zemepisu a dejepisu sa sustreduje na vlastnu krajinu. Skutocne si myslia, ze su pupkom sveta. Potom sa netreba cudovat, ze ak sa stretnu vo finale sportovej ligy druzstva z Columbusu a Cincinnati tak to nazyvaju nieco ako svetovy pohar.
Na druhej strane, my seba ignorujeme a sme ohureni hocijakou hlupostou prichadzajucou zo zahranicia.
milionov ilegalov, ktori vo vacsine behaju po krajine bez absolutnej kontroly. Pri tom im nesmie byt odmietnuta zdravotna starostlivost. Zil som v USA 30 rokov a nepoznam tolerantnejsi narod. Teraz, ked Trump pritvrdil muziku; hromy, blesky na americanov.
Miera zneuzivania zahranicnej pomocy dosahovala uz neunosnu situaciu; "zly americania".
je velmi tazko hodnotit stredne skolstvo v USA ako celok, realita odraza cely stav spolocnosti, kde 10-15% populacie ma uplne iny zivot ako zbytok (a to nehovorim o top 2-3%, co je tiez mimo). Public high school je tiez velmi roznoroda, mas studentov, co beru AP (v podstate college uroven uciva) classes a ini, co bedu zaklady zakladov a pravdepodobne aj taliancinu ako lahky elective..... To nehovorim o prep private skolach, ale u dobrych hovoroime 25-50K rocne, to je uplny vesmir.
Inak k clanku - hovori len obliekani a ako ona vyzera, dost povrchne, ale co uz
Ale áno súhlasím, ja som to veľmi zovšeobecnil, a hlavne som myslel predovšetkým verejné školstvo. Skôr som reagoval na tú poznámku o tom, ako by mal každý americký stredoškolák poznať do detailov strednú Európu a Slovensko zvlášť.
Pripadá mi divné, že si v škole nikoho nepoznala, my sme sa poznali všetci v ročníku, a starších spolužiakov som tiež mnohých poznala, s mladšími to bolo horšie. Na výške to bolo podobné. Počítam, že som poznala asi okolo 200 ľudí aj na gympli aj na výške.
Ja som do I. rocnika chodil do jednej skoly. II.-IV. do dalsej. V-VI. opat ta do ktorej som chodil ako prvak. VI-VII. nova skola ktoru prave postavili. V triede sa cast menila a cast bola stala s ktorou som chodil celu zakladku, necela polovica. Tak to nasi bolsevici vybavili. Faktom je ze vacsina ludi z Slovenska pozera ako puk, kedze oni chodili s tymi istymi ludmi od prvaku do osmicky. +-nejaky ziak. Stredna opat z I. rocnika ma dali v druhom rocniku do inej triedy, kedze v tej druhej vela ludi prepadlo a chceli vyrovnat pocet v dvoch rovnocennych triedach.
napisat k tym prikladom aj preklad? Thx “Mrs, you so extra...you bugging, right? Mrs, you have a drip and you are wavy. No cap. Silky. You got your dogs out Mizz…”
Thanx !